8 pomysłów na dziecięce zabawy na świeżym powietrzu

Chcesz zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Zaproponuj zabawy, które wciągną je na wiele godzin, będąc doskonałym źródłem rozrywki. Jeśli nie masz pomysłu, jak zająć pociechę, skorzystaj z poniższych inspiracji.

To ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, jakie zabawy przynoszą największą radość. Warto jednak od czasu do czasu zafundować mu nowość, by przebywanie na świeżym powietrzu stało się jeszcze większą przyjemnością.

1. Gra zręcznościowa, np. rzucanie pierścieniami

Dzieci uwielbiają rywalizację, szczególnie ze swoimi rodzicami. Dlatego świetnym rozwiązaniem może okazać się gotowa gra zręcznościowa, np. rzucanie pierścieniami. Zabawa polega na umieszczeniu plastikowych pierścieni na specjalnych kołkach. Wygrywa ta osoba, której uda się wykonać to zadanie precyzyjniej.

2. Gra zręcznościowa, np. Żabi Krykiet

Chcąc zapewnić dziecku rozrywkę na świeżym powietrzu, warto sięgnąć po kolejną grę zręcznościową, np. Żabi Krykiet. Reguły gry są identyczne jak w przypadku klasycznego krykieta, lecz zabawę urozmaicają kolorowe żabki.

3. Skoczek

To specjalny przyrząd, który pozwala dzieciom poczuć się niczym kangur. Stanowi także świetny sprzęt, który poprawia sprawność ruchową oraz uczy utrzymywania równowagi. Wielogodzinna zabawa gwarantowana.

4. Gra: mini golf

Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by we własnym ogrodzie urządzić pole do mini golfa, znacznie tańszym rozwiązaniem jest zakup gry zręcznościowej. Przenośna zabawka doskonale sprawdzi się nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w domu - gdy na dworze pogoda jest niesprzyjająca.

5. Zabawa w Indian

Twój ogród może zamienić się w prawdziwą wioskę indiańską, a to wszystko za sprawą kolorowego wigwamu. Możesz przygotować go samodzielnie, prosząc o pomoc pociechy, lub zakupić gotowy namiot indiański.

Zabawa w Indian to pełna dowolność, jeśli chodzi o scenariusz. Tylko od was zależy, jak będzie przebiegać. Dzięki temu zabawa pobudzi kreatywność i - jeśli wpleciesz dodatkowo informacje o życiu Indian - będzie niosła walory edukacyjne.

6. Zabawa w rycerzy

Na tej samej zasadzie jak wyżej, twój ogród może zmienić się także w rycerską fortecę lub pole bitwy. Wystarczy, że umieścisz na placu namiot rycerski - gotowy lub uszyty samodzielnie. Taka zabawa pobudzi wyobraźnię każdego dziecka - bez względu na wiek. Zainteresuje nie tylko chłopców, ale również dziewczynki.

7. Zabawy - "ganianki" z piłką

Tzw. "ganianki" z piłką to idealna zabawa do zrealizowania na świeżym powietrzu. Propozycji w tym zakresie jest wiele: począwszy od "Głupiego Jasia", poprzez "Zbijaka" (w przypadku większej grupy), a skończywszy na "Kolorach".

8. Tor przeszkód

To świetna zabawa, która wyzwala w dzieciach ducha rywalizacji. Na określonej powierzchni ogrodu należy ustawić przeszkody (np. mostek linowy, drabinkę linową, butelki z wodą, krzesła). Zadaniem pociech jest pokonanie toru przeszkód w możliwie najkrótszym czasie.

Więcej inspiracji możesz znaleźć w sklepach z zabawkami, także tych internetowych, oferujących przeróżne zabawki ogrodowe dla dzieci i elementy wyposażenia przydomowego placu zabaw.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.