Dzień Dziecka – święto każdego malucha

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce jest obchodzony 1 czerwca. Tego dnia organizowane są różnego rodzaju imprezy i festyny dla dzieci. Rodzice obdarowują swoje pociechy prezentami i realizują ich marzenia.

Skąd wziął się pomysł na Dzień Dziecka?

Początków tego święta można się doszukiwać w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, Krota miała miejsce w 1925 roku w Genewie (Szwajcaria). Dzień dziecka jest obchodzony w około stu krajach świata.

Poza Dniem Dziecka świętujemy też Powszechny Dzień Dzieci

Dzień ten jest obchodzony 20 listopada. Data ta została ustanowiona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych) w 1954 roku. Miała na celu upowszechniać cele i ideały zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych, a dotyczących praw dziecka. W tym dniu kraje z całego świata organizują akcje na rzecz dzieci.

Jak obchodzony jest Dzień Dziecka?

Mimo, że nie we wszystkich krajach Dzień Dziecka jest ustanowiony na 1 czerwca, to uroczystości związane z obchodami tego święta wszędzie są bardzo podobne. W większości krajów organizowane są koncerty, przedstawienia i różnego rodzaju akcje mające umilić dzieciom ten dzień. W szkołach dzień ten jest zazwyczaj wolny od nauki, organizowane są wówczas festyny i dni sportu. Dzień Dziecka, to też dobra okazja dla rodziców, aby spędzić ze swoimi pociechami trochę więcej czasu niż zazwyczaj. Rodzice obdarowują dzieci prezentami i słodyczami, zabierają je do kina i na spacery.

Prezent na Dzień Dziecka

Stara dobra zasada mówi, że dziecko potrafi się cieszyć ze wszystkiego, dlatego kupując prezent pamiętajmy, że nie musi on być najdroższy z możliwych. Warto wybrać coś, o czym dziecko marzy, ale przy tym należy zachować rozsądek i dobrze dobrać wielkości prezentu do wieku. Nie możemy też zapominać, że każde dziecko ma swój gust i nie koniecznie uciesz go to, co koleżankę czy kolegę. Dlatego też przed wyborem prezentu obserwujmy naszego malucha i kupmy mu coś, co sprawi mu frajdę. W Dniu Dziecka zapomnijmy o praktycznych prezentach, jeśli chcemy kupić spodnie, bo stare już się przetarły, to nie jest to dobry pomysł. Chyba, że nasze dziecko jest nastolatkiem i właśnie o takich spodniach marzy, wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Co wybrać?

W sklepach z zabawkami znajdziemy bardzo szeroki asortyment upominków, które zrealizują marzenia nie jednego malucha i nie jednego nastolatka. Najważniejsze jest, aby prezent był dostosowany do wieku i płci dziecka. Jeśli nie wiemy, co wybrać możemy doradzić się sprzedawcy, który za pewne zna nowinki wśród zabawek. Dobrym rozwiązaniem jest również przejrzenie oferty sklepów internetowych, w których znajdziemy różnego rodzaju prezenty pamiątkowe, edukacyjne, jak i w postaci najnowszych zabawek i gier. Oprócz prezentu warto zadbać o to, aby dzień dziecka był inny niż normalne dni. Zabierzmy nasze dziecko do małpiego gaju, do wesołego miasteczka, do zoo, na wycieczkę do lasu, czy w inne miejsce, w którym nie tylko spędzimy z nim czas, ale i sprawimy mu radość. Oczywiście nie tylko najmłodsze dzieci lubią dostawać prezenty, więc w okresie dorastania naszych pociech również warto podarować im coś tego dnia. Kiedy zaś nasz podopieczny dorośnie, to warto zadbać o dobry prezent na 18, w czym pomoże sklep internetowy MyGiftDna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.