Najlepsze i najbezpieczniejsze zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko pobudzać ciekawość świata u malucha, ale też być dopasowana do jego wieku i potrzeb. Wielu rodziców, dziadków i przyjaciół rodziny staje przed dylematem, na jaką propozycję spośród wielu kolorowych i interaktywnych możliwości się zdecydować. Poniżej przegląd najlepszych zabawek dla dzieci.

Pierwsze kroki w kolorowym świecie. Zabawki dla dzieci w wieku 1-2 lat

W pierwszych dwóch latach życia, dziecko poznaje świat głównie organoleptycznie. Z myślą o dostarczeniu maluchowi jak najwięcej bodźców, producenci przygotowali zestaw grzechotek, mat edukacyjnych, koników na biegunach i wielu innych zabawek. Wybór w tym względzie jest naprawdę imponujący.

Ciekawym upominkiem dla malucha jest muzyczne jajko. Ta interesująca zabawka edukacyjna uczy wyczucia rytmu i rozróżniania dźwięków.

Doskonałą zabawką dla malucha może być również huśtawka. Bujak w kształcie samolocika doskonale nadaje się dla małych pilotów. Dzięki swobodzie ruchów, dziecko może bez skrępowania poruszać rączkami. Wygodne siedzisko, opatrzone certyfikatami jakości gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Gdy mali naśladują dużych...

Maluchy w wieku 3 i 4 lat mają już zazwyczaj określone preferencje dotyczące zabaw i zainteresowań. Trzy- i czterolatki zwykle same chętnie sięgają po zabawki adekwatne do swojej płci (wiele ciekawych propozycji można znaleźć w sklepie Epinokio). Mali chłopcy z radością przyjmą prezenty w postaci mini warsztatów samochodowych, zestawów narzędziowych, samochodzików czy rowerków biegowych. Chłopców w tym wieku interesuje zagadnienie kosmosu, świat fascynujących dinozaurów i dalekich podróży.

Z kolei 3-letnie dziewczynki lubią w tym wieku bawić się w sklep, podpatrują też i naśladują swoje gotujące mamy. Akcesoria kuchenne imitujące te prawdziwe, ale też mini stragany warzywno-owocowe czy kasy sklepowe sprawiają dziewczynce w przedziale wiekowym 3-4 lata wiele radości i godzin fascynującej zabawy.

Stymulację prawidłowego rozwoju dziecka, niezależnie od płci, wspierają też puzzle, układanki i tekturowe domki.

Dla małych szefów kuchni

Małe dzieci kochają naśladować swoich rodziców! Dlatego warto dostarczyć im bezpiecznych i kreatywnych zabawek, które umożliwią im najlepszy rozwój. Zestaw obiadowy 31-elementowy "Party World" tworzy doskonałą przestrzeń do popuszczania wodzów fantazji. Komplet miseczek, talerzy, widelczyków, noży i łyżek umożliwia stworzenie prawdziwie królewskiego, dwudaniowego obiadu.

Radosna kolorystyka ułatwia skomponowanie barwnego nakrycia stołu. Dodana do zestawu taca umożliwia podawanie wykwintnych śniadań wprost do łóżka. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych materiałów, zabawa w małego kucharza może stać się pretekstem do prawdziwej nauki gotowania. Naczynia są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dzięki czemu dziecko może zrobić pod okiem rodziców swoją pierwszą kanapkę.

Na herbatce u królowej Elżbiety II

Czy małe damy mogą wypić filiżankę wyśmienitej Lady Grey Tea? Ależ oczywiście! Chwile wspólnie spędzone na ploteczkach z koleżanką umili pięknie wykonany zestaw do herbaty. Drewniany dzbanek, filiżanki i spodeczki mają tę zaletę, że w przeciwieństwie do porcelanowych zestawów, przetrwają wiele upadków z wysokości. Warta pochwalenia jest dbałość wykonania herbacianego zestawu i wysoki poziom estetyki. Nowatorskie wykończenie uszek i pokrywki w postaci czerwonych i niebieskich koralików pozwala na pewne i precyzyjne podnoszenie poszczególnych elementów zastawy i ćwiczenie chwytności małych paluszków. Zabawka zdecydowanie godna polecenia.

Służby mundurowe - zawsze na topie

Trendy przemijają, ale jedno pozostaje niezmienne - tak dawniej, jak i dziś wyobraźnię małych chłopców rozbudzają sceny pościgu za bandytami i pełne dynamizmu akcje gaśnicze. Chłopcy już od najmłodszych lat myślą zadaniowo, dlatego tak chętnie wcielają się w role dzielnych pracowników służb mundurowych. Do tego dochodzą atrakcyjne odgłosy wozów jadących na sygnale i mundur, będący oznaką dumy i władzy. Szukając odpowiedniego prezentu dla 3- lub 4-letniego chłopca, warto rozważyć tego typu zakup. Szczególnie ciekawy jest zestaw drewniany Story Box. Zabawka francuskiej marki Janod składa się z 15 elementów, m.in. 2 wozów strażackich, helikoptera, drabiny i dzielnych strażaków. Znajdujące się w zestawie znaki sygnalizacji świetlnej urealniają sytuacje na drodze. Estetycznie wykonane pudełko, kształtem wyraźnie nawiązujące do budynku straży pożarnej z powodzeniem może służyć jako kolejny element zabawy. Zestaw pomaga w rozwoju zdolności manualnych ucznia. Każdą część, wykonaną z drewna, cechuje solidna konstrukcja i trwałość na lata. Zabawka przetrwa dziecięce zabawy i posłuży też młodszemu bratu.

W saloniku małej pianistki

Okres 3. roku życia to doskonały czas na rozwijanie zdolności muzycznych dziecka. Kształtowanie gustu muzycznego, odbywające się mimochodem podczas ćwiczeń ze słuchu i rytmiki stanowi ważny, choć niestety często zaniedbywany element rozwoju naszego dziecka. Wyjątkowej urody pianino z nutami Nathalie Lété stanie się pierwszym instrumentem w życiu malucha, a zarazem fantastycznym gadżetem, który wesprze muzyczny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dbałość o szczegóły, precyzyjny wzór angielskich róż i wyrafinowany kształt drewnianej zabawki kształtuje także gust estetyczny małej pianistki.

Jestem sobie przedszkolaczek

5- i 6-latki, stojące u progu szkoły, znajdują się zazwyczaj na etapie rozwoju wymagającym wprowadzenia bardziej skomplikowanych zabaw, takich jak pierwsze gry planszowe, łamigłówki czy układanki.

Wielu przedszkolaków przez długie godziny pochłaniają zajęcia plastyczne. W celu zapewnienia dzieciom kreatywnych i kolorowych chwil, producenci stworzyli szereg kolorowanek. Świetną propozycją może być "Aquarellum. Drzewa życia". Zestaw specjalnych bloczków wraz z kompletem farb akwarelowych, umieszczonych na przeznaczonej do tego palecie ułatwia wejście w malowniczy i piękny świat akwareli.

Witaj szkoło!

Przed dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym stoją większe wyzwania. Aby sprostać intensywnemu rozwojowi intelektualnemu pociechy, stopień skomplikowania zabawek znacznie wzrasta. Artykuły stymulujące umiejętność logicznego myślenia, wśród których znaleźć można samoloty do złożenia, kamienne klocki czy magnetyczne układanki, uczą skupienia i cierpliwości. Z myślą o kształtowaniu zdolności manualnych, producenci przygotowali też kreatywne zestawy do szycia czy masy do modelowania.

W tym kontekście, wartym rozważenia zakupem dla małego artysty jest kompletny zestaw do robótek Pirat & Indianin, który umożliwia bezpieczne uszycie prostych pacynek tematycznych.

Ciekawym wyborem może być też maszyna do szycia dla dzieci. Dzięki niej, uczeń może stawiać swoje pierwsze kroki w krawiectwie i projektowaniu modowym. Atestowane zabawki, pochodzące od sprawdzonych dostawców gwarantują w pełni bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.