Przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka

W ostatnim czasie modne jest organizowanie urodzin w specjalnych klubach dla dzieci, które gwarantują mnóstwo atrakcji. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku starszaków, jednak przedszkolaki mogą czuć się niepewnie w takim miejscu. Dlatego lepszym wyborem będzie przyjęcie urodzinowe w domu.

Zaproszenia

Urodziny to dla każdego dziecka ważny dzień, na który mały solenizant długo czeka. Aby ten czas mu nieco umilić, można wspólnie planować przyjęcie – zarówno jeśli chodzi o dekoracje, jak i menu czy atrakcje dla gości. Ważnym elementem są z pewnością zaproszenia, które powinny zostać wręczone gościom z odpowiednim wyprzedzeniem. Oczywiście można je kupić, ale samodzielne ich przygotowanie gwarantuje znacznie więcej dobrej zabawy. Zaprojektujcie wspólnie jak mają wyglądać i co wpiszecie wewnątrz. Do wykonania warto wykorzystać nie tylko kredki czy długopisy, ale również bibułę i kolorowy papier.

Dekoracje

Dzieciaki uwielbiają kolorowe serpentyny i baloniki, dlatego przyjęcie przedszkolaka nie może się bez nich obyć. Poszukajcie razem czapeczek urodzinowych oraz papierowych kubeczków i talerzyków. Zadbajcie, aby stół wyglądał atrakcyjnie – maluch może samodzielnie do niego nakryć, bo papierowa zastawa eliminuje ryzyko skaleczenia. Specjalne ozdoby możecie też umieścić przed drzwiami wejściowymi – wtedy kolorowe baloniki przywitają gości, co będzie dla nich dodatkową niespodzianką.

Menu dla przedszkolaków

Jeśli małym gościom zaserwujemy niezdrowe przekąski, ich rodzice raczej nie będą zadowoleni. Zamiast więc kupować chipsy, lepiej postawić na owoce. Oczywiście warto postarać się, aby były one podane w atrakcyjny sposób, podobnie jak inne przekąski. Owocowe szaszłyki wyglądają apetycznie, tak jak barwne kanapki, na których można narysować zabawne buźki. Inne rozwiązanie to wycięcie w nich różnych kształtów za pomocą foremek. Na przyjęciu urodzinowym dziecka nie może też zabraknąć słodyczy – wspólne pieczenie ciasteczek i dekorowanie ich lukrem będzie dodatkowym elementem przygotowań, które sprawią dziecku prawdziwą radość.

Gry i zabawy

Nie ma co liczyć, że przedszkolaki zajmą się sobą, a w tym czasie ich rodzice będą mogli usiąść i porozmawiać przy kawie. Dlatego też potrzebny będzie ktoś, kto pokaże w co się bawić, albo zorganizuje mały konkurs. W tej roli może wystąpić ktoś z rodziny małego solenizanta (mama, tata, starsza siostra), kto będzie potrafił zachęcić wszystkich do zabawy i przełamie nieśmiałość tych najmniej odważnych. Warto odpowiednio przygotować się do tego zadania – wszystkie potrzebne rekwizyty zgromadź wcześniej, podobnie jak niewielkie upominki, które będą nagrodami w konkursach. Postaraj się, aby każde dziecko dostało taką niespodziankę. Dobrym pomysłem jest też losowanie drobnych zabawek. Inne rozwiązanie to baloniki, które wszyscy goście będą mogli zabrać do domu - taki niewielki upominek to miły gest, a jednocześnie pamiątka udanego przyjęcia.

Szukasz dekoracji na przyjęcie urodzinowe swojego dziecka? Sprawdź ofertę Godan Party.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.