Czy warto skorzystać z przeszczepu włosów?

Mateusz Nowak
11.10.2016

Zabieg ten budzi wiele obaw i kontrowersji, jednak kiedy zastanawiamy się, czy warto skorzystać z transplantacji włosów, na pewno nie powinniśmy przejmować się opiniami innych (chyba że kiedy prosimy o polecenie kliniki i lekarza), a jedynie swoim stanem zdrowia i możliwościami finansowym.

To w końcu o nasz wygląd i samopoczucie chodzi. A przedwczesne, intensywne czy następujące na skutek urazów łysienie to dla wielu osób przykra sprawa, odbijająca się na zadowoleniu z życia i samoocenie.

Zabieg jest, nie da się ukryć, dosyć kosztowny, o czym można przeczytać np. w tym miejscu - http://www.kameliabielizna.pl/przeszczep-wlosow-cena-opinia/ Przeszczep włosów kosztuje kilka, kilkanaście, a nawet więcej tysięcy złotych. Cena zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych, a także zastosowanej metody.

Pobieranie wycinka z tyłu głowy w postaci paska skóry jest mniej czasochłonne i łatwiejsze, a zatem tańsze, pozostawia za to bliznę, w przeciwieństwie do pobierania pojedynczych grup mieszkowych. Sam zabieg trwa kilka godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po nim możemy spodziewać się pieczenia, zaczerwienienia i lekkiej opuchlizny.

Około dwóch tygodni zajmuje całkowite wygojenie, a w tym czasie osadzone w skórze mieszki pracują już, powodując wzrost nowych włosów w miejscu po przeszczepie. Tak jak w wypadku każdej interwencji chirurgicznej jest ryzyko powstania blizn, jeżeli mamy więc skłonność do ich przerostu, to niestety może nie być zabieg dla nas.

Dostaniemy też listę przeciwwskazań, zostaniemy skierowani na potrzebne badania przed przeprowadzeniem przeszczepu. Będziemy musieli także unikać leków i używek bezpośrednio przed nim.

Czas zabiegu i rekonwalescencji po nim wynagradza nam to, że efekty są widoczne właściwie od razu, włosy rosną jak dawniej, wyglądają całkowicie naturalne, gdyż zostały pobrane z innej części naszej własnej głowy.

Na pytanie, czy warto zdecydować się na przeszczep włosów, odpowiedź będzie raczej twierdząca – zwłaszcza, ze poddają się mu zazwyczaj osoby, u których inne, kosmetyczne metody, mające jeszcze pobudzić żywotność mieszków włosowych i wzrost włosów, nie przyniosły rezultatu. Jest to też ratunek dla osób po urazach i oparzeniach, których skóra wymaga rekonstrukcji, by mogły w pełni odzyskać dawny wygląd.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie