Jesteś samosią? Tych 5 zabiegów lepiej nie wykonuj sama w domu

Choć coraz więcej Polek stać na korzystanie z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, także na bardzo wysokim poziomie, to wciąż nie brakuje pań przekonanych o swoich umiejętnościach i samodzielnie dbających o swój wygląd. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale czasami warto odżałować trochę pieniędzy i oddać się w ręce profesjonalisty. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi tych 5 zabiegów, których naprawdę nie powinnaś wykonywać samodzielnie w domu.

  1. Depilacja woskiem – przeprowadzona niefachowo jest bardzo bolesna, a może być też niebezpieczna. Gorący wosk może spowodować oparzenia. Szczególnie uważaj z depilowaniem okolic bikini, które są bardzo wrażliwe. Ten zabieg naprawdę lepiej jest zlecić profesjonalnej kosmetyczce lub uzbierać pieniądze na depilację laserową.
  2. Koloryzacja włosów – ten punkt na pewno wzbudzi kontrowersje, ponieważ powszechnie uważa się, że domowa koloryzacja jest łatwa i zawsze przynosi świetne efekty. Tymczasem prawda jest brutalna. Wiele pań przekonało się już, że prosta instrukcja obsługi nie ma przełożenia na praktykę. Zły kolor, niezabarwione pasma, strasznie przesuszone włosy – to typowe problemy po nieumiejętnie przeprowadzonej koloryzacji. Ten zabieg wykonuje się co 2-3 miesiące. Naprawdę możesz sobie pozwolić na wizytę u zawodowego fryzjera.
  3. Rozjaśnianie włosów – o ile można dyskutować o sensie samodzielnego wykonywania koloryzacji włosów, o tyle żadnej dyskusji nie powinno podlegać rozjaśnianie. Jest to zabieg nie tylko dość trudny, ale także niebezpieczny dla włosów. Stara zasada głosi, że kosmyków nie powinno się rozjaśniać o więcej niż 2 tony. W przeciwnym razie pasma zostaną zniszczone, co skończy się nawet ich ścięciem. Rozjaśnianie zawsze powierzaj profesjonaliście i pamiętaj, że w rozjaśniaczach znajduje się amoniak – chyba nie chcesz mieć z nim kontaktu?
  4. Przedłużanie rzęs – teoretycznie można to zrobić samodzielnie, ale w praktyce jest to bardzo trudne, czasochłonne, a w dodatku efekt rzadko jest naprawdę zadowalający. Jeśli zdecydowałaś się na przedłużenie rzęs, zleć to profesjonalnej kosmetyczce i nie oszczędzaj na zabiegu. Kosmetyczka powinna korzystać z wysokiej jakości kleju, który nie podrażni Twoich oczu i nie wywoła reakcji alergicznej.
  5. Keratynowe prostowanie włosów – w sieci jest mnóstwo poradników, jak wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu, ale rzadko który wspomina, jak ryzykowny jest to zabieg. Nie mając wprawy możesz bardzo łatwo spalić włosy, co skończy się ich ścięciem i zapuszczaniem na nowo. Keratynowe prostowanie włosów jest cudownym zabiegiem, ale musi być wykonywane przez zawodowego fryzjera, który oceni stan włosów klientki (nie wszystkie pasma mogą być poddane tej metodzie) i przede wszystkim będzie wiedział, co robi. Owszem, taka usługa jest droga, ale przecież nie wykonuje się tego co miesiąc.

Samodzielne wykonywanie tych zabiegów może być niebezpieczne, ale najczęściej po prostu przynosi złe rezultaty estetyczne. Dlatego jeśli wiesz, że nie masz wprawy w operowaniu przyrządami kosmetycznymi i fryzjerskimi, nie ryzykuj.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.