Zadbaj o piękne i mocne włosy w kilku krokach

Włosy są niewątpliwie bardzo niewdzięczną i trudną w pielęgnacji ozdobą każdej kobiety i mężczyzny; w szczególności zaś te, które charakteryzują się słabą trwałością, wysoką łamliwością i częstym wypadaniem.

Każdy człowiek traci dziennie średnio od 45 do nawet 100 włosów, ale problemy zaczynają się wtedy, gdy włosów ubywa znacznie więcej, a zamiast nich nie rosną nowe. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto wiedzieć, w jaki sposób zawczasu zadbać o swoje włosy, aby rosły długie, mocne i wytrzymałe.

Dieta i witaminy

Najprostszym sposobem na skuteczny porost włosów jest zachowanie właściwie zbilansowanej diety, która będzie bogata w witaminy A i C oraz biopierwiastki odpowiedzialne za wzmacnianie struktury włosa.

Oznacza to, że należy jeść nabiały, jaja oraz ryby i inne owoce morza, które zawierają w sobie dużo jodu i wapnia. Dbając o zdrowe i mocne włosy warto też na chwilę odstawić na bok odchudzanie i używki nikotynowe – palenie papierosów w dużym stopniu osłabia włosy i sprawia, że stają się łamliwe, a ich późniejsza odbudowa jest o wiele trudniejsza.

Unikanie stresu

Popularnie powiedzenie mówiące o tym, że ze stresu można osiwieć, ma swoje przełożenie również na kwestię łysienia i wypadania włosów. Stres, stresowe sytuacje, nerwice są jednym z częstszych powodów problemów z włosami, dlatego ich unikanie może w znacznym stopniu przyczynić się do dbałości o zdrowe włosy.

Jeśli jednak całkowicie unikanie stresu i nerwowych sytuacji nie jest możliwe, warto w takich przypadkach stosować codziennie lub co drugi dzień krótki masaż skóry głowy. Działa on pobudzająco i wspomaga porost włosów poprzez aktywizację cebulek.

Stosowanie preparatów

Można również zatroszczyć się o swoje włosy za pomocą produktów farmaceutycznych i zielarskich. Dostępne są one w różnych formach, od preparatów do picia (musujących, zawierających witaminy i biopierwiastki), przez gotowe wcierki (można je też zrobić samemu) do stosowania na skórę głowy, płukanki ziołowe, suplementy diety, po maseczki kosmetyczne, kremy, olejki, szampony i odżywki.

Co ważne, wszystkie te specyfiki można stosować jednocześnie bez obaw o swoje zdrowie; nie zawsze jednak korzystanie naraz z kilku różnych preparatów da szybsze skutki, wiele zależy bowiem od samego organizmu i stopnia zniszczenia włosów.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.