Jak dbać o wrażliwe okolice oczu?

Maciej Piwowski
29.06.2015

Wiele kobiet zmaga się z łzawiącymi, zaczerwienionymi oczami. Takie objawy pojawiają się najczęściej po użyciu kremu, tuszu do rzęs, podkładu czy innych kosmetyków. Kiedy mamy wrażliwą skórę, powinniśmy wybierać delikatne kosmetyki przeznaczone do takiego typu skóry, natomiast jeśli zmagamy się z problemami skóry w okolicach oczu, powinniśmy przykładać jeszcze większą wagę w ich doborze. Niestety pielęgnacja tych okolic jest często zaniedbywana przez kobiety, a o skórę wokół oczu powinno dbać się szczególnie, ponieważ pozbawiona jest niemal w całości gruczołów łojowych i podściółki tłuszczowej. Jest bardzo cienka, wrażliwa i delikatna.

Idealny krem pod oczy

Ważnym aspektem w doborze kremu pod oczy jest jego hipoalergiczność - nie może on wywoływać alergii. Powinien być całkowicie bezpieczny, żeby jego stosowanie nie stanowiło żadnego zagrożenia, takiego jak, wspomniane wcześniej, łzawienie. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu mogą mieć konsystencję kremu lub żelu. Co istotne dobieramy je nie pod kątem wieku, a rodzaju skóry i indywidualnych potrzeb. Czego szukać w składzie? Warto, żeby znalazły się w nim przeciwutleniacze, jak np. witamina E, C, która dodatkowo działa rozjaśniająco, ceramidy uzupełniające lipidy, silnie nawilżający kwas hialuronowy, nawilżający i łagodzący pantenol. W takich kosmetykach również wykorzystywane są tłuszcze, oleje mineralne i roślinne, a także woski i silikony. Do cennych olejów roślinnych zalicza się zawierające duże ilości kwasu gamma-linolenowego, takie jak olej z nasion wiesiołka ogórecznika czy czarnej porzeczki. Wybierajmy kremy w opakowaniach ułatwiających aplikację kremu, np. ze specjalnymi dozownikami, pozwalającymi wycisnąć odpowiednią ilość produktu, lub opakowania z kuleczką, typu roll-on, które rozprowadzają kosmetyki po twarzy i dodatkowo masują skórę. Testem, który bezpośrednio da nam odpowiedź, czy dany krem jest dla odpowiedni, będzie na pewno odczucie ulgi po jego nałożeniu.

Dokładny demakijaż

Demakijaż jest podstawowym krokiem w pielęgnacji całej twarzy, a zwłaszcza oczu. Zostawianie na noc pomalowanych oczu, może nie tylko uczulić i wywołać zaczerwienienia, ale także skutecznie blokuje wchłanianie się substancji odżywczych i nie pozwala wypocząć delikatnej i wrażliwej skórze oczu. Podczas demakijażu należy pamiętać o odpowiedniej technice - nie wskazane jest pocieranie oraz rozciąganie skóry wokół oczu, ponieważ naraża ją to na podrażnienia. Jednak najważniejszym elementem przy demakijażu jest dobór odpowiedniego kosmetyku. Warto wybierać kosmetyki przeznaczone bezpośrednio do demakijażu oczu, np. taki jak ten: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/essentials/odswiezajacy-plyn-do-demakijazu-oczu. Produkt ten jest o tyle korzystny, że usuwa nawet makijaż wodoodporny. Jest odświeżający i posiada komfortową formułę, która zawiera neutralizujący toksyny ekstrakt z winogron.

Ochrona przeciwsłoneczna

Promienie słoneczne znacząco przyspieszają proces starzenia i wysuszania się skóry. Oczy są niezwykle narażone na promienie UV, z racji cienkiej i delikatnej skóry. Nieocenionym pomocnikiem, który chroni nasze oczy są oczywiście okulary pzeciwsłoneczne, które powinniśmy nosić nie tylko latem. Dodatkowo w okresie letnim, kiedy za oknem niemal codziennie świeci słońce, powinno się wybierać kremy zawierające filtr UV i UVB - to bardzo ważne, skóra pod oczami i tak starzeje się szybciej, a bez ochrony ten proces będzie bardzo trudno zatrzymać.

Nie zapominajmy również o pojedynczych przyjemnościach dla naszych oczu, takich jak kultowe okłady z ogórka, zimne kompresy czy maseczki. A jeśli szukasz więcej informacji o kosmetykach pielęgnacyjnych zajrzyj na garnier.pl.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie