Kolano skoczka – leczenie w warunkach sanatoryjnych

Kontuzję, zwyczajowo zwaną kolanem skoczka, w pierwszych dwóch stadiach można wyleczyć dzięki fizjoterapii. Dobrym sposobem na zwalczenie bólu i regenerację nadwyrężonego więzadła będzie pobyt w sanatorium. Zobacz, z jakich zabiegów powinieneś skorzystać przebywając w ośrodku i gdzie warto wybrać się na wczasy wypoczynkowe.

Zapalenie więzadła rzepki pojawi się na skutek długotrwałego występowania mikrourazów w obrębie kolana. Jeśli kontuzja zostanie szybko zdiagnozowana, można łatwo ją wykurować. W poważnym stadium wymaga niestety leczenia operacyjnego. W większości przypadków jednak wystarczy fizjoterapia, która przyspieszy regenerację tkanek i uśmierzy ból.

Dobrym sposobem na pozbycie się problemów z kolanem skoczka staną się wczasy rehabilitacyjne. Ból związany z nadwyrężaniem więzadła i stanem zapalnym złagodzi krioterapia. Dla przyspieszenia procesów regeneracji tanek natomiast warto korzystać z fizykoterapii, a w szczególności elektrostymulacji i fali uderzeniowej. W przywróceniu pełnej sprawności kończyny pomogą również ćwiczenia rehabilitacyjne, dostosowane do specyfiki urazu.

W Polsce funkcjonuje kilka sanatoriów wyspecjalizowanych w leczeniu chorób układu ruchu. Jednym z nich jest czterogwiazdkowy hotel Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju, miejscowości znanej z leczniczych wód siarczkowych wykorzystywanych w balneoterapii. To komfortowy ośrodek, w którym można wypocząć i wyleczyć kontuzję. Kuracjusze cenią to miejsce przede wszystkim za doskonałą opiekę lekarską i fizjoterapeutyczną. Goście mogą także korzystać z porad dietetyka. W ośrodku znajduje się basen oraz kilkadziesiąt gabinetów fizjoterapeutycznych, w których świadczone są różne zabiegi rehabilitacyjne. Można tam zażywać krioterapii oraz fizykoterapii cenionej w leczeniu kolana skoczka. Decydując się na pobyt w sanatorium, warto zapoznać się z ofertą wczasów rehabilitacyjnych, które obejmują tygodniowy lub dwutygodniowy wypoczynek ze smacznym wyżywieniem oraz szeroką gamą zabiegów fizjoterapeutycznych.

Czytaj więcej w artykule: Leczenie kolana w Słonecznym Zdroju.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.