Skuteczny sposób na kolki

Kolka to słowo, które spędza sen z powiek wielu świeżo upieczonym rodzicom. Przestrzegają przed nią wszystkie babcie i ciocie, każąc uzbroić się w pancerz cierpliwości, ciepłe termofory i przygotować się na nieprzespane noce oraz wielogodzinny płacz naszej pociechy. Nic dziwnego, że na wielu rodziców pada wówczas blady strach, a słowo „kolka” brzmi prawie jak wyrok.

Od razu więc uspokajamy – kolka, czyli nagłe skurcze jelit, występujące u noworodków i niemowlaków nawet do 4. miesiąca życia to zjawisko dość powszechne i niezagrażające życiu czy zdrowiu dziecka. Jest to jednak dolegliwość bolesna dla naszego szkraba, której objawy to przede wszystkim twardy brzuszek, podkurczone nóżki, płacz i ogólna nerwowość.

Wśród przyczyn kolki niemowlęcej lekarze wymieniają m.in. alergię pokarmową, nietolerancję laktozy, a także nieprawidłową technikę karmienia. Na szczęście temu ostatniemu możemy w łatwy sposób zaradzić. Butelka antykolkowa, o której nie słyszały jeszcze nasze mamy i babcie to rekomendowany przez lekarzy produkt pozwalający zminimalizować ryzyko wystąpienia kolki u dziecka.

Jak działa mechanizm antykolkowy w butelce EasyStart?

Na powstawanie skurczy w jelitach dziecka ma wpływ m.in. to, że maluch wraz z pokarmem połyka zbyt dużą ilość pęcherzyków powietrza. Butelka antykolkowa, dzięki specjalnemu zaworowi antykolkowemu, odpowietrza smoczek, hamując przedostawanie się powietrza do układu pokarmowego maluszka i zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki.

Czy używając butelki antykolkowej, mogę jednocześnie karmić piersią?

Oczywiście, że tak. Butelka antykolkowa posiada smoczek, którego kształt jest zbliżony do kształtu piersi, w związku z czym możliwe jest karmienie naprzemienne. Silikonowy smoczek antykolkowy o wolnym przepływie, w który zaopatrzona jest butelka antykolkowa EasyStart zapobiega przedostawaniu się do układu pokarmowego maluszka zbyt dużej ilości powietrza. Ponadto butelka antykolkowa jest dostosowana do laktatora manualnego i ręcznego EasyStart, dzięki czemu możesz z łatwością odciągnąć mleko, nie musząc rezygnować z najzdrowszego pokarmu, jaki możesz dać swojemu dziecku.

Butelka antykolkowa jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Butelka antykolkowa EasyStart to produkt rekomendowany przez najlepszych specjalistów-praktyków z branży, pracujących 24 godziny na dobę z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem – przez mamy.

Sprawdź więcej na stronie http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/835

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.